ВІННИЦіЯнський ФЕСТИВАЛЬ

2018

Фестиваль комедійного
і пародійного кіно

VIII фестиваль 2014

 

Кажуть, що буття визначає свідомість. Фестиваль комедійного і пародійного кіно в часи, коли поруч іде війна багатьом може здаватися недоречним. Дискутувати з цього приводу непродуктивно, бо це ще одна річ яка може розділити нас. А нам потрібно бути сьогодні як ніколи монолітними.
З другого боку мистецький процес — це стрибок у часі. Готуватися до восьмого свого пришестя Вінниціан розпочав уже на другий день після того як замовкли суми церемонії нагородження сьомого. Тоді в ще мирне небо полетів черговий символічний “слон” з обіцянкою обов'язково повернутися.
Його повернення дає нам надію, цитуючи геніального Леоніда Федоровича Бикова, що “Війна, це все що приходить, а музика — вічно”.
Всього на розсуд оргкомітету фестивалю було надіслано біля близько 80 робіт з 15-ти країн світу. Для участі у конкурсі було відібрано 23 кращі роботи з Південної Кореї, Франції, США, Росії, Данії, Канади, Великобританії, Молдови, Австралії, Ірландії та України. Ці роботи були виставлені на сайті фестивалю www.vinnician.org.
Відкриття фестивалю та показ всіх конкурсних робіт відбулось 22 серпня на площі біля Палацу мистецтв. З того часу фільми можна було подивитись на сайті фестивалю, телеканалах ВДТ-6, ВІТА, кінотеатрі ім.. М. Коцюбинського.
12 вересня в переддень свята українського кіно на цей раз без велелюдної помпезності майданів в міському палаці мистецтв пройшла церемонія закриття та нагородження переможців VIII Між Народного Вінниціанского фестиваля комедійного та пародійного кіно. Аудиторія свідків цього заходу була розширеною за допомогою можливостей компанії «Datagroup» он лайн трансляції в інтернеті та запису колегами телеефіру компанії “ВДТ-6”.
Працівники палацу зробили все, що всі хто прийшов відчули фестивальний дух. На першому поверсі радувала око інсталяція з кількох кіно апараті недавнього минулого. Ці артефакти були позичені обласним комунальним підприємством «Вінниця-кіно» та Автомотовелофототелерадіо-музеєм і кожен міг побачити і почути стрекотання “тамтої” справжньої кіноплівки. Доповнювали святкову атрибутику червона доріжка та фото світлини — свідки короткої але такої яскравої історії фестивалю.
Церемонію розпочали “бойківські” барабанщики з “Барвінку”, задавши ритм всьому дійству. Цього разу на фестиваль не приїхали зіркові гості з інших міст та країн, але багато хто з них, наприклад,

лауреат Шевченківської премії , заслужений діяч мистецтв України Анатолій Борсюк,

народний артист України Володимир Горянський та

кінорежисер “народний артист Вінниці” Віктор Андрієнко прислали свої відео вітання. Цікаво, що всі вони були зроблені на знімальних майданчиках, а це дає надію, що українське кіно живе і буде нас розраджувати новими творчими злетами.
Розкривали конверти наші земляки телередактор та актор Григорій Сиротюк, заслужений артист Україні Олександр Немченко, співачка Ольга Мельник, меценат Олег Стукан та заслужений журналіст України Іван Педорук. Вони і вручали головний приз фестивалю «Золотий Летючий Слон» (худ. Григорій Дерун) виготовлений ювелірною компанією «Діадема».
Результати фестивалю такі. Переможцем номінації короткого кіно “Short, побери!» стала робота французького кінорежисера Лорена Фірода «Смерть Пєра Ноеля». Список смішної реклами очолив ролик пива “Карлсберг”. Найсмішнішим відеокліпом було оголошено пісню “Орися” гурту “Мандри”. Серед анімаційних фільмів міжнародне журі віддало перевагу мультику кінорежисера з Молдови Дмитра Волошина «Невдала Смерть”. А ще один “Левітуючий слон” поїде в Одесу до команди КВН “Де Ришельє” за смішну пародію на трейлер до мультфільму “Ну, погоди!”.
Оргкомітет фестивалю дуже вдячний тим, хто підтримує фестивальний рух у місті. Це насамперед ювелірна компанія “Діадема”, агенція нерухомості “Олімп”, рекламна фірма “Бастіон” та ресторан МакЛауд”.
Маючи таких друзів можна дозволити надію на те, що після цифри 8 все ж таки йде цифра 9.
Олександр Шемет.

Конкурсна програма

Номинация "Short, побери!"


1.1. Appy Ever After

1.2.Скатертью дорога

1.3.Смерть Пєра Ноеля

1.4. З днем народження Тіммі

Номинация "Анимация"


2.1.In The Rough

2.2.Личинка і кавун

2.3.Мавпа з ложкою

2.4.Смерть не вдається

2.5.Чудовисько з озера

Номинация "Реклама"


3.1.Axe

3.2.Budweiser

3.3.Carlsberg

3.4.Evian

3.5.Кукурудза

Номинация "Видеоклип"


4.1.Mad Heads Смерека

4.2.Мадри Орися

4.3.От Vinta The Pig

4.4.Стас Ярушин. Так делают все женщины

Номинация "Смешное, но другое"


5.1.R2D2. Расставаться можно по разному

5.2.Завод

5.3.Село

5.4.Трейлер "Ну, погоди!"

5.5.Наш Джеймс Бонд


Вгору